Вирок суду

Двоє сєвєродончан засуджено за сеператизм

Светлана Шумная
Источник: facebook.com 

Cєвєродончани Даніїл Гладков та Андрій Стоянов, які були затримані в червні 2017 в районі села Жолобок Луганської області (разом з росіянином Агеєвим у складі ДРГ) отримали 8 та 6 років позбавлення волі відповідно

Про це пише 93-тя ОМБр. Також вирок суду можна знайти в ЄДРСР http://reyestr.court.gov.ua за номером справи 419/3461/17

(http://reyestr.court.gov.ua/Review/71108838http://reyestr.court.gov.ua/Review/71801827 ) 93-тя ОМБр.

Рік тому командир 93-ї бригади Холодний Яр полковник Владислав Клочков повідомив деталі успішної операції, під час якої було ліквідовано розвідувальну групу 4-ї мотострілецької бригади 2-го армійського корпусу самопроголошеної терористичної організації «ЛНР».

Так 22-річний Вітя Агєєв з села Парфьонове Алтайського краю Російської Федерації став відомим на весь світ.

Його шлях в Україну пройшов через навчання у Алтайському коледжі (електрогазозварювальник ІІІ розряду), службу в полку зв'язку в/ч № 65246 у Новочеркаську, потім - контракт, "відрядження" до України, Луганськ, вихід на лінію зіткнення, полон, суд, термін ув'язнення.

Разом з Агєєвим розвідники 20-го ОМПБ 93-ї бригади спільно зі бійцями 8 полку затримали: Даніїла Гладкова та Андрія Стоянова з Сєвєродонецька і Богдана Венгера з Алчевська.

Найціннішим "трофеєм" міг стати Олександр Щерба з Кірова (Росія), кличка "Алекс", інструктор-розвідник і снайпер. Але він, разом з Олександром Суконіним з Ровеньків, здійснили спротив та були застрелені.

Під час ліквідації групи було вилучено документи та зброю: 2 автомати, 2 кулемети, 2 гвинтівки СВД 1990-х років випуску, гранатомет та боєприпаси.

Затримані найманці повідомили цікаво корисної (часом приголомшливої) інформації. В той же час їх "роботодавці" відразу відмовилися від своїх людей.

Найбільш анекдотичною була ситуація з Агєєвим.

Odoo  текст и изображение блок

28 червня 2017 року Міністерство оборони РФ спростувало причетність Аґєєва до лав російської армії, хоча це стверджував і сам затриманий, і його матір.

У «Союзі комітетів солдатських матерів Росії» заяву Міноборони РФ назвали «підлістю»: «Саме підле, що робить зараз Росія в особі свого Міністерства оборони та військових прокурорів, - це відмова від своїх військовослужбовців. Ми працюємо 29 років, Комітети солдатських матерів. У жодній війні - ні в Афгані, ні в тих війнах, які велися в Радянському Союзі, - не було такого, щоб держава відмовлялася від своїх військовослужбовців. А зараз це часто-густо», - говорилося у заяві.

Як склалался доля тих, хто пішов на службу злу й терору?

Трупи Щерби й Суконіна путінські терористичні сили якийсь час використовували у пропагандистських цілях.

Найбільш досвідчений з бойовиків Стоянов відразу визнав свою провину й отримав 6 років позбавлення волі. Гладков і Венгер засуджені до 8 років ув'язнення.

А Віктора Агєєва позбавили волі терміном на 10 років. Апеляційний суд Луганської області залишив вирок без змін, а у червні 2018-го Касаційний кримінальний суд Верховного Суду України не знайшов підстав для перегляду попередніх судових рішень.


Оставьте комментарий

Вы должны зарегистрироваться , чтобы оставить комментраий.