Російських дипломатів в США можуть суттєво обмежити в переміщеннях

США можуть обмежити радіус переміщення російських дипломатів, які працюють на території країни

15.08.17 В За рубежом 91
Максимов Сергей
Источник: argumentua 

Йдеться про скорочення периметра з 25 миль (40 км) (міра, яка діє зараз) до 10-15 миль (16-24 км). Більш того, буде введена процедура нотифікації, згідно з якою працівники російських дипмісій повинні за три робочих дні повідомляти Держдепартамент про свої плани від'їхати на відстань, що перевищує визначені американською владою норми.

Про це повідомляє пропагандистське видання «Известия», з посиланням на поінформовані дипломатичні джерела. За словами співрозмовників, це один з можливих кроків, які зараз розглядаються в Вашингтоні. Як очікується, про своє остаточне рішення Штати оголосять до 1 вересня.

Раніше «Комерсант» повідомив про інший ймовірний крок американської сторони - закриття одного з консульств Росії в США. Поінформовані джерела «Известий», знайомі з ходом обговорення заходів у відповідь, помітили, що цей варіант також розглядається Держдепартаментом і вважається найбільш м'яким. Крім того, за словами джерел, у Вашингтоні обговорюють можливість висилки ще однієї групи російських дипломатів.

Про те, що Вашингтон готує список заходів у відповідь, 6 серпня заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон. Глава американського зовнішньополітичного відомства додав, що вже повідомив про це міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. При цьому пан Тіллерсон підкреслив, що США поки не вирішили, які саме кроки будуть зроблені.

Зараз діє обмеження, запроваджене в період адміністрації Обами, - в 25 миль. Воно стосується дипломатів молодшої і середньої ланки. Працівники російських дипмісій зобов'язані повідомляти Держдеп за 3 робочі дні, що вони планують від'їхати на відстань понад 25 миль. Для радників і дипломатів вищої ланки ця норма не діє. Є ймовірність, що ці стандарти можуть бути суттєво посилені. Відстань в 25 миль може бути скорочено до 10-15, а повідомлення буде обов'язковим для всіх працівників дипмісій, - сказали джерела «Известий».

За словами співрозмовника, ці заходи можуть стати більш болючими для російського дипломатичного корпусу, ніж просто закриття одного з консульств.


Оставьте комментарий

Вы должны зарегистрироваться , чтобы оставить комментраий.