Плани України по Донбасу

Геращенко озвучила головні завдання України на 2018 рік (список)

11.01.18 В Общество 293
Светлана Шумная
Источник: ukr.segodnya.ua 

Україна серйозно налаштована в нинішньому році посилити переговорний процес в Мінську, щоб домогтися просування у врегулюванні конфлікту на Донбасі і взяти під контроль російсько-український кордон.

Про це написала на своїй сторінці в Facebook віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

За її словами, під час зустрічі з президентом Петром Порошенком, який визначив пріоритети України на переговорах в Мінську, говорили про можливість введення миротворчої місії на Донбас, про відновлення інфраструктури Донбасу, реінтеграцію, розмінування, протидію гібридній і інформаційній війні, боротьбу за уми українців, які залишилися на окупованій території.

Ключові завдання на 2018 рік на переговорах в Мінську:

- першочергове виконання безпеки і гуманітарного блоку;
- вимога дотримання тиші, міцний мир;
- звільнення всіх незаконно утримуваних, активізація роботи з пошуку зниклих без вести і залучення до цього Червоного Хреста;
- вимога відкриття КПВВ "Золоте";
- відведення важкої зброї від лінії зіткнення;
- створення моніторингової місією ОБСЄ постійно діючих   спостережних пунктів і роботи по схемі 24/7;
- створення групи щодо кордону, яка повинна вже зараз обговорювати питання повернення контролю України над кордоном з РФ, з подальшою роботою там СММ ОБСЄ.

Odoo  текст и изображение блок

Також вона нагадала, що Мінські угоди хоч і не є ідеальними, але вони посадили РФ за стіл переговорів і зобов'язали її до дій щодо вирішення конфлікту.

"Саме до них прив'язані санкції проти РФ з боку США і ЄС. Під угодами стоїть підпис офіційних представників Росії, отже, це робить РФ стороною, яка зобов'язана їх виконувати. Також в протоколах чітко записано, що всі сторони повинні поважати суверенітет і територіальну цілісність України. Отже, найважливішим для нас ми бачимо відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в повному обсязі. Також Мінські угоди як політико-дипломатичний план врегулювання зафіксований в резолюції Радбеза ООН, в десятках резолюцій ПАРЄ, Європарламенту, інших інститутів", – додала Геращенко.

Нагадаємо, під час останнього раунду переговорів у Мінську в 2017 році учасникам тристоронньої контактної групи вдалося домовитися про "новорічне" перемир'я на Донбасі, яке, втім, бойовики неодноразово порушують і до цього дня.


Оставьте комментарий

Вы должны зарегистрироваться , чтобы оставить комментраий.