Український паспорт

В 2017 році українське громадянство отримали 21,5 тис. іноземців

11.02.18 В Общество 130
Светлана Шумная
Источник: segodnya.ua 

За останні п'ять років наша країна надала громадянство України майже 84 тис. іноземців. В ДМС пообіцяли перевірити законність громадянства у всіх громадян, які отримали його за всі роки незалежності

Перевірки

Наприкінці січня голова ДМС Максим Соколюк заявив, що його відомство почало перевірку всіх, хто отримав наше громадянство за роки незалежності України. За його словами, відомі випадки, коли суди приймали рішення про видачу громадянства на підставі підроблених довідок про проживання в Україні до 1991 року.

До цього рішення керівництво ДМС підштовхнули обшуки НАБУ у одного із заступників голови ДМС. Детективи бюро виявили, що група осіб, до якої "ймовірно входять і чиновники служби", організувала злочинну схему легалізації іноземних громадян в Україні, в тому числі і вихідців з Близького Сходу. Однак речник Держміграційної служби Сергій Гунько зазначає: перевірки почалися раніше.
"Є непоодинокі випадки, коли суди не залучали нашу службу як третю сторону під час рішень з надання громадянства, – пояснив він нам. – Але тут дуже важливий момент, що ми не плануємо нікого запрошувати на розмову. Не буде жодних викручування рук. Але якщо ми знаходимо порушення в документах, то передаємо матеріали до правоохоронних органів. У разі, якщо громадянство надано без необхідних підстав, ми вживаємо заходів, щоб скасувати і це рішення".

Рекорд минулого року

У Держміграційній службі розповіли, що дані про отриманий іноземцями українське громадянство вони збирають і обробляють з серпня 2012 року. Найбільше за стандартною процедурою українських паспортів отримали 2013 року – 1425 штук.

Odoo  текст и изображение блок

Шлюб і спрощенка

Щоб офіційно стати українцем, потрібно, насамперед, відмовитися від громадянства іншої держави. Також на момент подачі заяви іноземець повинен прожити не менше п'яти років на території України. Однак ця норма не поширюється на тих, хто перебуває у шлюбі з громадянином України понад два роки. Крім того, рівень знання української мови у претендента повинен бути досить високим для спілкування.

Нагадаємо, що зараз Міносвіти працює над створенням іспиту з української мови для тих, хто хоче отримати наш паспорт. Нарешті, обов'язковою умовою є наявність законного джерела доходу.

За спрощеною процедурою наше підданство отримати набагато простіше. Для цього необхідно, щоб хтось із близьких здобувача народився чи постійно проживав на території України до 24 серпня 1991 року. Йдеться про родичів – дітей, батьків, братів і сестер, бабусь чи дідусів. Тут вирішальну роль грають свідоцтво про народження і документи, що підтверджують родинні зв'язки.

"У всьому винні прогрес і безвіз"

Odoo изображение и текстовый блок

На думку експертів, такий приріст числа виданих паспортів за спрощеною системою викликаний відразу декількома факторами.

Політолог Руслан Бортник зазначає, що насамперед зіграв технологічний фактор – останніми роками все активніше розвиваються сервіси онлайн-подачі документів в форматі "Єдиного вікна". Це, на його думку, значно прискорює всі бюрократичні моменти.

"В умовах паперового хаосу важко було підготувати ці рішення, просунути їх і отримати дозвіл президента.

Зараз це стало працювати простіше, – каже Бортник. – Другий момент – українське громадянство зараз стало набагато популярнішим через безвізовий режим з країнами Шенгенської угоди.

І дуже багато іноземців, особливо вихідців з пострадянського простору, які мають право на спрощену процедуру отримання громадянства, дійсно сьогодні намагаються отримати український паспорт. Нарешті, не останню роль грає політична ситуація в пострадянських країнах, яка штовхає людей до України".


Оставьте комментарий

Вы должны зарегистрироваться , чтобы оставить комментраий.