Масштабна перевірка законності

Міністерство фінансів перевірить одерживачів субсидії

05.06.18 В Общество 305
Светлана Шумная
Источник: segodnya.ua 

Міністерство фінансів проведе масштабну перевірку законності отримання субсидій. Про це розповів заступник міністра фінансів Сергій Марченко, передає прес-служба відомства

Верифікація одержувачів субсидій допоможе ідентифікувати тих, хто дійсно потребує допомоги державної допомоги, і виключити зловживання коштами платників податків, підкреслив Марченко. Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева вже викрив багатіїв, які отримують субсидії.

За словами Марченка, масштабні перевірки відбуватимуться в кілька етапів:

  • на етапі нарахувань в територіальних підрозділах Мінсоцполітики;
  • на етапі верифікації через дані реєстрів Державної фіскальної служби (облік доходів громадян), Державної міграційної служби (облік міграції фізосіб), Мін'юсту (облік майна);
  • через банки (облік безготівкових операцій з оплати цінних покупок).

Вся інформація збиратиметься й оброблятиметься у Мінфіні. За словами чиновника, це дозволить в автоматичному режимі виявляти субсидіантів, майновий стан яких сумнівний і потребує додаткової перевірки.

Odoo  текст и изображение блок

"Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення виявляють потребу і призначають субсидії громадянам. На наступному етапі проводимо моніторинг заявлених доходів і зроблених витрат, щоб запобігти моменту, коли громадянин починає обманювати як державу, так і платників податків, прикидаючись неплатоспроможним", – пояснив Марченко в інтерв'ю "Укринформу".

Як зазначив заступник міністра, з тих пір, як в Україні діє система субсидій, системної перевірки одержувачів субсидій не проводилося.

"Зараз необхідно забезпечити функціонування системи в автоматичному режимі, створивши запобіжники зловживань для величезної кількості одержувачів субсидій, і антикорупційні – для контролюючих органів", – зазначає Марченко.

Нагадаємо, середній розмір субсидії в Україні за рік скоротився більш ніж в два рази. Також з початку 2018 року субсидії призначені 764,6 тис. домогосподарств, що в 2,4 рази менше, ніж за аналогічний період 2017 року.


Оставьте комментарий

Вы должны зарегистрироваться , чтобы оставить комментраий.