Бажання та натхнення

Вчителі-переселенці можуть отримати 250 тис. грн та поїхати до Дубаї

10.06.18 В Общество 197
Светлана Шумная
Источник: vgoru.org 

До 15 липня учителі можуть подаватись на національну премію Global Teacher Prize Ukraine.

Переможець отримає визнання, 250 тис. грн та поїде на Global education and skills до Дубаї. А також зможе рік безкоштовно навчатись в "Освіторії": зустрічатись з іноземними експертами, проходити курси з критичного мислення, креативної педагогіки, різних методик навчання

Про це розповіла організатор премії Олена Северенчук з громадської спілки "Освіторія".

"Шукаємо і вчителів-переселенців. Серед них точно є натхнені, віддані своїй справі люди, які, переїхавши у нові міста і села, продовжують викладати. Хочемо розповісти їхні історії, - ділиться Олена. - Плануємо розповідати про них у Facebook. Про найбільш натхненні історії будемо знімати сюжети спільно з провідними каналами країни. Наприклад, з нашим генеральним медіапартнером "1+1".

Номінуватись на премію вчителя може будь-хто. Для цього потрібно заповнити анкету на сайті премії. Але, щоб взяти участь у премії, вчитель повинен самостійно заповнити заявку.

"82% вчителів в Україні не задоволені своїм соціальним статусом та не щасливі в професії. Хочемо підняти престиж професії вчителя, - зазначає Олена. - Не вимагаємо звіту від переможців щодо того, куди витрачають отримані гроші.

Odoo  текст и изображение блок

Можуть купити квартиру, машину чи витратити на подорожі. Усі витрати з організації національної премії покриває громадська спілка "Освіторія".

Odoo изображение и текстовый блок

Зараз зареєстровано 900 анкет. Найбільше заявок від вчителів англійської мови, інформатики та початкових класів. Середній вік учасників – 35 років. Близько 80% – жінки.

"У минулому році переміг 71-річний вчитель фізики Пауль Пшенічка з Чернівців. Його номінували учні, які викладають у Гарварді та працюють у наукових центрах США та Європи. Пауль також ввійшов у рейтинг ТОП-100 найвпливовіших українців за версією журналу "Фокус", - ділиться Олена. - Зараз він працює над створенням власної школи для дітей, які хочуть розвиватись у сфері хімії, фізики та біології".

Є кілька етапів оцінки анкет. На першому етапі з зареєстрованими заявками працюють 90 волонтерів з Києва, Харкова та Одеси. Вони оцінюють анкету за чіткими критеріями. Таким чином, один вчитель отримує певну кількість балів. Так формується топ-50 учасників. Далі вони передаються партнерським освітнім організаціям, що обирають 10 найкращих.

"1 вересня оголосимо десять номінантів на перемогу в національній премії. Їх запросимо до Львова на фінальний етап. Три дні з ними працюватимуть зіркові експерти, - розповідає Олена. - Будемо оцінювати, як працюють в команді, викладають матеріал, наскільки креативні. Наприклад, минулого року потрібно було вчотирьох підготувати інтегрований урок на 45 хвилин у незнайомому класі".

Переможця оголосять на церемонії 6 жовтня. Фіналісти отримають рік безкоштовного навчання від громадської спілки "Освіторія" та подарунки від партнерів.

Премія Global Teacher Prize по суті є "Нобелівською премією" для вчителів. Започаткував 2014 року арабський мільярдер Санні Варкі. Спочатку проходять національні етапи. Національну премію в Україні ініціювала громадська спілка "Освіторія" 2017 року. У березні в Дубаї обирається переможець світової премії, на яку потрібно номінуватись окремо. Переможець отримує $1 млн за видатний внесок у професію вчителя.


Оставьте комментарий

Вы должны зарегистрироваться , чтобы оставить комментраий.