Від трьох до десяти років

В Україні посилять покарання за контрабанду лісу

04.07.18 В Общество 320
Светлана Шумная
Источник: obozrevatel.com 

Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому законопроект №5495 про збереження українських лісів і запобігання незаконному вивозу лісоматеріалів

За відповідне рішення на засіданні у вівторок, 3 липня, проголосували 234 народних депутата, свідчить офіційний сайт парламенту.

Мета законопроекту - забезпечити збереження лісового фонду України, обмежуючи внутрішнє споживання необроблених лісоматеріалів, а також посилюючи відповідальність за незаконну вирубку лісу.

Зокрема, №5495 буде обмежувати внутрішнє споживання таких матеріалів в розмірі 25 млн кубометрів на рік.

Документ також передбачає, що переміщення через кордон України поза митним контролем необроблених лісоматеріалів буде каратися позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Odoo  текст и изображение блок

За аналогічне діяння, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою, пропонується позбавляти волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна.

Незаконна рубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев, що заподіяли істотну шкоду, - караються штрафом від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Крім того, за незаконну вирубку, знищення лісових культур і молодняка будуть накладати штраф в розмірі 15-30 неоподатковуваних податком мінімумів доходів, а на посадових осіб чекає штраф у розмірі 75-150 неоподатковуваних мінімумів.

Автори законопроекту також пропонують Кабінету міністрів розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України і визначити першочергові обсяги робіт з відновлення лісів, охорону їх від пожеж та захисту від шкідників.


Оставьте комментарий

Вы должны зарегистрироваться , чтобы оставить комментраий.