Кіберзлочинець з Рубіжного

Поліція затримала юного хакера, який розповсюджував віруси

Светлана Шумная
Источник: facebook.com 

Юний хакер із Луганщини створив і розповсюдив шкідливий вірус-майнер

Слідчим управлінням разом з Кіберполіцією Луганської області, за процесуального керівництва прокуратури Луганської області викрито 20-річного мешканця м. Рубіжне, який маючи навики в сфері програмування та роботи з комп’ютерним програмним забезпеченням створив шкідливі програмні засоби так звані віруси-криптомайнери, та починаючи з 2017 року, здійснював її розповсюдження на сторінках Всесвітньої мережі Інтернет, з метою видобування криптовалюти «Monero» (XMR) (т.з. «майнінг»), яка має свою номінальну вартість у разі обміну її на національну валюту України або національну валюту іншої держави.

Під час обшуку у зловмисника вилучено комп’ютерну техніку та носії інформації, велику кількість спеціальних програм для зламування електронних поштових скринь та пошуку вразливих Інтернет сайтів, текстові документи з логінами та паролями від зламаних сайтів, лог-файли від шкідливого програмного забезпечення (стіллера) в яких зберігались крадені паролі від чужих облікових записів та переписки на хакерських форумах, де зловмисник продавав приховані майнери та стілери.

Дії правопорушника були кваліфіковані за ч.ч.1,2 ст. 361-1 КК України, «створення з метою використання, розповсюдження або збуту, а також розповсюдження або збут шкідливих програмних чи технічних засобів,  

Odoo  текст и изображение блок

призначених для несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку» за які законодавством передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років з конфіскацією програмних засобів.


Оставьте комментарий

Вы должны зарегистрироваться , чтобы оставить комментраий.