Лідери та аутсайдери

Топ хабарів 2017

11.02.18 В Общество 249
Светлана Шумная
Источник: ukr.segodnya.ua 

Генеральна прокуратура відзвітувала, що в минулому році при отриманні хабара було спіймано майже 10 тис. осіб

Газета зібрала найгучніші випадки хабарництва 2017 го і дізналася, які питання найчастіше намагаються вирішити корупціонери.

Популярні хабарі

Українські правоохоронці відзвітували про 44 випадки великої "подяки в конвертах" на загальну суму в 237 млн грн ($ 8,5 млн) в минулому році. Найбільш поширеними виявилися хабарі, що перевищують $ 20 тис. - всього в минулому році силовики повідомили про 26 таких випадках. Найбільш великі "подарунки" обчислюються мільйонами і навіть сотнями мільйонів гривень (див. інфографіку).

При цьому випадків, коли хабар був менше $ 10 тис., виявилося всього чотири - на них в минулому році погоріли двоє митників, співробітник Служби безпеки і один з криворізьких прокурорів. Найменший хабар давали прокурору в Кривому Розі за зняття арешту з автомобіля - $ 3 тис. А ось випадків, коли розмір хабара коливався між $ 10 тис. і $ 20 тис. виявилося майже вчетверо більше - 14 випадків.

Загальна сума "подяк" такого розміру, про які заявили правоохоронці, становить більше 4,7 млн грн. Нарешті, виявилося, що найчастіше хабарі дають за закриття кримінальних справ, виділення земельної ділянки та зняття арешту з майна.

Потрібен антикорупційний суд

Як відзначають в Генпрокуратурі, всього в 2017-м зареєстровано 9425 корупційних злочинів. З них відправлено до суду 3139, а засуджені були 1692 людини. Це, за словами генпрокурора Юрія Луценка, втричі більше, ніж за будь-який попередній рік. При цьому реальний термін отримали всього 107 осіб. 

Odoo  текст и изображение блок

На думку експертів і антикорупційних активістів, такий розрив між кількістю випадків і вироків з'явився через відсутність в Україні Антикорупційного суду. Політолог Володимир Фесенко вважає, що цю проблему суд допоможе вирішити, але все залежить від того, яким цей суд зроблять.

"Это как раз один из аргументов сторонников создания Антикоррупционного суда — мало приговоров. Но сейчас проблема в другом. Наша судебная система сама по себе работает очень медленно и, скажем так, подозревается в коррупции", — объясняет он.

Odoo изображение и текстовый блок

Нагадаємо, що сьогодні ВР відправить до профільного комітету на доопрацювання відразу п'ять законопроектів про створення Антикорупційного суду, щоб доопрацювати їх з урахуванням побажань наших міжнародних партнерів.

Корупція в рейтингах

У рейтингу Transparency International за рівнем корупції Україна в 2017 році зайняла 131-е місце з 176, розділивши його з РФ.

При цьому в 2016-му ми так само виявилися на 131-й позиції, однак тоді розділили її з Іраном, Казахстаном, Непалом і Росією.

А ось в рейтингу корупції від The World Juistice ми на 78-му місці з 113.


Оставьте комментарий

Вы должны зарегистрироваться , чтобы оставить комментраий.