Селяни невдоволені бюджетом

Аграрії готують масові протести через бюджет-2018

11.12.17 В Экономика 276
Светлана Шумная
Источник:

ua.news

Українські аграрії обурені ухваленими 7 грудня змінами до Податкового кодексу і державного бюджету на 2018 рік та готуються до масових протестів. Вони вимагають повернути скасовану компенсацію ПДВ при експорті соняшнику, сої та ріпаку.

Про це Agravery повідомили в прес-службі Всеукраїнської аграрної ради (ВАР). Там не задоволені, що уцьому році уряд не врахував пропозиції аграрних асоціацій щодо державного бюджету і напрямків розвитку.

«Те, що проголосоване, випадає за рамки розуміння. У виробників олійних культур вкрали близько 10 млрд грн, скасували квазі-акумуляцію ПДВ. Наші члени вимагають виходити на протести», – сказав голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.

Він пояснив, що лише норма про скасування відшкодування ПДВ при експорті призведе до падіння закупівельних цін на олійні культури на внутрішньому ринку на 20%. При цьому аграрії-виробники продовжать сплачувати ПДВ і понесуть загальні прямі втрати на близько 10 млрд грн.

Відшкодування ПДВ при експорті зернових та олійних культур і квазі-акумуляція ПДВ (єдиний механізм державної допомоги без корупції) були запроваджені, щоб компенсувати аграріям втрату спеціального режиму оподаткування ПДВ, який був скасований на вимогу Міжнародного валютного фонду.

«У нас забрали відшкодування ПДВ при експорті і протягом року де-факто обманули з дотацією. Тобто все, що обіцяли дати замість скасування спецрежиму, все забрали за один рік», – сказав заступник голови ВАР Михайло Соколов.


Оставьте комментарий

Вы должны зарегистрироваться , чтобы оставить комментраий.